Prof. Dr. Süleyman Engin Akhan Kadında Cinsel Kökenli Ağrı ve Tedavisi. 9.Uludağ Jinekoloji ve Obstetri Kış Kongresi 15-18 Ocak 2009 Bursa

10
0

9. Uludağ Jinekoloji ve Obstetri Kış Kongresi 4-8 Ocak 2009 Tarihlerinde Bursa’da Yapıldı

4-8 Ocak 2008 tarihinde Bursa’da Uludağ Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından 2 yılda bir yapılan geleneksel Kış Kongresi düzenlendi. Bursada yapılan kongreler benim için son derece önemli ve birazda duygusal zira Tıp Fakültesini Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdim. Yıllarca bu güzel şehirde yaşadım. Bu seferde Görükle kampüsünü ziyaret ettim. Bu bağlamda beni yetiştirdiği Tıp Fakültesindeki tüm hocalarıma teşekkürü bir borç bilirim. Yanda şu anda Almanya’da üroloji doçenti ve Berlin’de Charite Hastanesinde Öğretim Üyesi olan kardeşim Dr. Serdar Değer ile Tıp Fakültesi 1.Sınıf öğrencisi iken çekilmiş resmimizi görüyorsunuz.  Gördüğünüz gibi bir zamanlar yüzüne bakılır bir adamdım:))) Kongre sırasında çekilmiş olan diğer resimle kıyaslayabilirsiniz:).

 Program benim bakış açıma göre bilimsel açıdan çok doyurucuydu. Kongre boyunca katılım oldukça yüksekti ve salonlar doluydu. Özellikle perinatoloji açısından Prof.Dr.P.Jeanty’nin katılımı ve etkileyici sunumları sayesinde benim gibi perinatoloji ile (her ne kadar tezimi Prof. Dr. Atıl Yüksel Hocamdan almış ve Türkiye’nin ilk fetal nomogramını çıkarmış ekibin içinde olsam da) yakından ilgilenmeyen biri için bile çok öğreticiydi. Bana verilen görev çerçevesinde kongrede Prof. Dr. Niyazi Aşkar Hocam ile beraber Kadınlarda Cinsel Fonksiyon Bozukluklarına Yaklaşım Kursu düzenledim ve kadında cinsel ağrı bozukluklarına ait bir konuşma yaptım. Kursumuza katılım oldukça iyi oldu (diğer salonda P.Jeanty’nin 4D USG Kursu düzenlediği düşünülürse:)) Aşağıda kursun önünde katılımcı hocalarımızdan bir kısmıyla beraber görüyorsunuz(sırasıyla Doç. Dr. Altay Gezer, Prof. Dr. Sezai Şahmay, Doç. Dr. Süleyman E. Akhan, Prof. Dr. Aydan Biri)

Konuyu, bizleri kırmayarak kursumuza katılan değerli öğretim üyeleri sayesinde tüm yönleri ile ele aldığımıza inanıyorum. Bizler içinde bir tartışma ortamı olması açısından son derece faydalı oldu ve kendi aramızda rahatça, yoğun bir biçimde tartışabildik. 

20 Temmuz 2012 tarihinde Süleyman Engin Akhan tarafından yayınlanmış ve 20 Şubat 2017 tarihinde de son güncelleme yapılmıştır.

Bir cevap yazın